۶ مزایای زندگی واقعی از ادامه حرفه ای

آرایش یک دانش آموز تغییر کرده است. دانش آموز متوسط ​​شما دیگر فارغ التحصیل دبیرستان نیست ، بلکه از همه جنبه های زندگی ناشی می شود و در محدوده سنین مختلفی قرار دارد.

دانش آموز

واقعیت این است که دانش آموزان امروز در حال رشد هستند و از طیف گسترده ای از گروههای مختلف با ۴۳٪ دانشجویان در آموزش عالی – بیش از ۹ میلیون نفر – تا سال ۲۰۲۰ تخمین زده می شود ۲۵ سال و بالاتر باشد. یکی از مهمترین دلایل این تغییر این است که فارغ التحصیلان و کارفرمایان همگی می دانند که فعالیت های جدید برای موفقیت تجاری و موفقیت حرفه ای است.

دانشجو

با این حال ، در حالی که کسب مهارت یکی از مهمترین مزایای ادامه پیشرفت حرفه ای است ، موارد دیگری وجود دارند که می توانند زندگی شخصی و حرفه ای دانشجویان را تقویت کنند.

۱) درآمد بالقوه را افزایش می دهد

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود یادگیری مادام العمر سودمند باشد ، و یکی از ملموس ترین آن این است که منجر به درآمد شغلی بیشتر می شود – در طول دوره حرفه ای تا بیش از ۶۵۵،۰۰۰ دلار بیشتر.

دلار

ارتقاء تحصیلی این فرصت را برای فارغ التحصیلان و متخصصان شاغل فراهم می آورد تا با به روز کردن مهارت های خود یا یادگیری موارد جدید مرتبط با محیط کار ، پتانسیل کسب درآمد خود را تقویت کنند. از این گذشته ، بسیاری از فارغ التحصیلان نمی دانند چه چیزی از آنها خواسته شده تا زمانی که وارد نیروی کار شوند و کار روزانه را برای موفقیت در یک نقش ارزیابی کنند.

یادگیری مداوم ، به ویژه مدارکی که می توان به آنها آنلاین دسترسی پیدا کرد ، روشی انعطاف پذیر و آسان را برای ارتقاء مهارت فراهم می کند. دامنه موجود نیز در حال تغییر است زیرا هرچه بیشتر موسسات شروع به ارائه طیف وسیعی از برنامه ها از مبانی تا متخصص تا متخصص می کنند.

کارمندان – آینده و جاری – با مهارت های مناسب و عطش برآمدگی در صورت لزوم ، مطمئناً در نیروی کار امروز قابل پرداخت هستند و می توانند حقوق بالاتری را نسبت به مواردی که ندارند ، به خصوص به عنوان اختلال در فن آوری مانند اتوماسیون ، رباتیک ، و فن آوری های شناختی به طور فزاینده ای در محیط کار رایج می شوند.

۲) سلامتی را تقویت می کند

کسب درآمد بیشتر تنها فایده یادگیری مداوم نیست. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ارتباط بین یادگیری و بهبود سلامت وجود دارد. از یک چیز ، یادگیری مانند ورزش برای مغز است و دقیقاً مانند ورزش کردن بدن به سلامت جسمی و سلامت روانی کمک می کند.

سلامت روانی

این امر به ویژه در مورد تیز نگه داشتن مغز و بهبود حافظه صادق است. علاوه بر این ، همچنین بین خواندن و افزایش طول عمر بقای افزایش یافته تا ۲۳٪ به دلیل افزایش اتصال سلولهای مغزی نیز وجود دارد. همچنین با کاهش سطح استرس همراه است و به جلوگیری از شرایطی مانند فشار خون بالا ، بی خوابی ، بیماری قلبی و سیستم ایمنی ضعیف کمک می کند.

از دیدگاه یک مربی ، ارائه آموزش مداوم می تواند به بهبود سلامتی و رفاه منجر به فارغ التحصیلان شاغل و متخصصانی که کارآمدتر هستند ، دارای نرخ های کمتری از غیبت هستند و برای مدیریت خواسته های یک محل کار پرخاشگر بهتر تجهیز شده اند.

۳) فرصتهایی را ایجاد می کند

یکی دیگر از مزایای یادگیری مادام العمر فرصتهایی است که ایجاد می کند. از نظر زندگی شخصی فرد ، داشتن مهارت های بیشتر و داشتن دانش گسترده تر می تواند درگیری اجتماعی را آسان تر کند زیرا مباحث بیشتری برای بحث در گروه ها یا موقعیت های اجتماعی جدید باز است.

در یک روش مشابه ، هر چه دانشجویی یا حرفه ای شاغل شناخته شده و توانایی بیشتری به نقش یا شرکت داشته باشند. ارتقاء به طور مستمر به معنای فرصت های شغلی بیشتر و افزایش اشتغال و ارتقاء به دلیل کاندیدای دور و بر بودن است.

به عنوان مثال ، به عنوان یک حرفه ای بازاریابی که در یک محیط سریع قدم برداری در تکنیک ها و استراتژی های دیجیتال مانند بهینه سازی تبدیل ، تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی کار می کند ، آنها را به یک شرکت یا نمایندگی بسیار بزرگتر تبدیل می کند ، خصوصاً در مقایسه با کاندیدایی با دیجیتال کم یا اساسی. مهارت های بازاریابی

۴) همکاری را افزایش می دهد

یادگیری مداوم همکاری را تشویق می کند. این که آیا از طریق کار گروهی در یک محیط کلاس یا جامعه آنلاین در یک دوره آموزش الکترونیکی انجام می شود ، مهارت های مشترک در محیط های یادگیری پرورش می یابد.

در بیشتر مشاغل ، همکاری به ویژه به عنوان مکانهایی که از واحدهای خاموش به محیطهای برنامه ای باز تبدیل می شوند که مناطق گرمایش و همپوشانی را تغییر می دهد ، ضروری است. انتقال از دانشجو به فارغ التحصیل به کارمند می تواند به سازگاری نیاز داشته باشد ، اما یک نگرش مشترک می تواند در ایجاد روابط ، مسیری طولانی و خلاق تر کمک کند.

یک رویکرد یادگیری مداوم می تواند باعث ایجاد همکاری و کمک به ایجاد یک فرهنگ مثبت در هنگام یادگیری و همچنین در یک محل اشتغال شود. از این گذشته ، کارمندان خوشبخت ۱۲٪ از کارمندان ناراضی کارایی دارند.