دنلود تحقیق رایگان تعیین گروه های مرجع با جذب سرمایه افراد حقیقی در بورس منطقه ای استان قم -پایان نامه ارشد

 دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر متغیرهای غیر مالی برون سازمانی بر جذب سرمایه افراد حقیقی

قسمتی از متن پایان نامه :

) ویژگی­های سرمایه­گذاران

امروزه سرمایه­گذاران برای انتخاب سرمایه­گذاری، دامنه بسیار وسیعی دارند، اما تا به حال تحقیقات محدودی درمورد روش انتخاب از بین سرمایه­گذاری­های مختلف انجام شده می باشد. تصمیمات مالی مردم روز به روز پیچیده­تر و پرمخاطره­تر می­گردد در حالی­که نتایج این تصمیمات بر شیوه زندگی مردم بسیار مؤثر می باشد. بیشتر تئوری­های مالی فرض می­کند که سرمایه­گذاران منطقاً به افزایش سرمایه خود می اندیشند و به نشانه­های مالی توجه می­کنند سرمایه­گذاران هنگام انتخاب سرمایه­گذاری، به­گونه اولیه ریسک و بازده آن­را با سرمایه­گذاری­های بالقوه دیگری که می­توانند انجام دهند مقایسه می­کنند. ضمن اینکه سطح ریسکی که سرمایه­گذاران حاضر به تحمل آن هستند بستگی به خصوصیات و ویژگی­های روانی آنها دارد (محافظه کار و ریسک پذیر). به هرحال یک سرمایه­گذار منطقی درصورت تشابه ریسک دو سرمایه­گذاری، سرمایه گذاری با بازده کم­تر را انتخاب نخواهد نمود. بیشتر تحقیقات نشان داد که تصمیمات سرمایه­گذاران تحت تأثیر فاکتورهای رفتاری داخلی از قبیل خودشناسی و فاکتورهای رفتاری خارجی مانند نحوه انتخاب یک سرمایه­گذاری قرار گیرد (آقایی و مختاریان، 1383).

 

*تمایل به سرمایه­گذاری (تمایل به ریسک)[1]:

عبارت می باشد از احتمال درگیر شدن در یک فعالیت خاص و در مورد سرمایه­گذاری در یک محصول ویژه می باشد (وبر و ویلیام[2]، 1997؛ وبر و بلایز[3]، 2002؛ سیتکین و پابلو[4]، 1992). تصمیم گیری برای سرمایه گذاری همواره بر اساس روابط میان ریسک و بازده صورت می­گیرد و یک سرمایه­گذار همواره به عامل ریسک و بازده در تجزیه و تحلیل و مدیریت سبد سرمایه­گذاری خود توجه می­کند. از طرف دیگر، در اقتصاد و به خصوص در سرمایه­گذاری فرض بر این می باشد که سرمایه­گذاران منطقی اقدام می­کنند. پس سرمایه­گذاران منطقی، اطمینان داشتن را به نبود آن ترجیح می­دهند و طبیعی می باشد که در این حالت می­توان گفت سرمایه­گذاران به ریسک علاقه­ای ندارند؛ به عبارت دقیق­تر، سرمایه­گذاران ریسک گریز هستند. یک سرمایه­گذار ریسک گریز، کسی می باشد که در ازای قبول ریسک، انتظار دریافت بازده مناسبی دارد. بایستی توجه داشت که در این حالت، پذیرفتن ریسک یک  کار غیر منطقی نیست؛ گرچه اندازه ریسک خیلی زیاد باشد؛ زیرا در این حالت انتظار داشته باشند که بدون قبول ریسک بالا، بازده بالایی کسب کنند (جعفری، 1387).

[1] – Risk of propensity

[2] – Weber & Williman

[3] – Weber & Blais

[4] – Sitkin &  Pablo

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

با در نظر داشتن اظهار مساله پژوهش هدف کلی دنبال شده در این مطالعه مطالعه تاثیرگذاری عوامل برون سازمانی غیرمالی بر جذب سرمایه افراد حقیقی در بورس اوراق منطقه ای استان قم می باشد. همانطور که در اظهار تبیین داده گردید امنیت سرمایه گذاری، فرهنگ سهامداری، گروه های مرجع، جایگاه مکانی بورس، سرمایه گذاری های غیر بورسی، ریسک سیاسی و اقتصادی، رضایت مندی سهامداران فعلی و شفافیت بورس به عنوان متغیرهای تاثیرگذار بر جذب سرمایه معرفی شده و پس مطالعه ارتباط هر یک از این متغیرها ها با جذب سرمایه افراد حقیقی در بورس اوراق منطقه ای استان قم اهداف جزئی پژوهش را تشکیل می دهند.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان :  مطالعه تاثیر متغیرهای غیر مالی برون سازمانی بر جذب سرمایه افراد حقیقی با فرمت ورد