ابولا بیماری کشنده در دنیا + تصاویر | بیماری

ابولا مریضی کشنده در دنیا + تصاویر

تعداد قربانیان ویروس ابولا که منتهی به مریضی خطرناک و کشنده س از مرز ۲۶۰۰ نفر گذشته و به کشورای بیشتری هم سرایت کرده.در سایت نمناک توضیحات بیشتری میدیم.

از هر ۱۰ نفر گرفتار به این مریضی ۹ تن جون خود رو از دست میدن. طبق آمار رسیده تعداد قربانیان این ویروس در آفریقای غربی  از اول سال جاری میلادی  به ۱۳۵۰ نفر رسیده. و کل قربانیان  از شروع پیدایش این ویروس ۲۶۱۵ نفر آلوده گزارش شده. درمان قطعی و یا واکسنی واسه ابولا که یکی از خطرناک ترین بیماریای شناخته شده وجود نداره و از راه تماس مستقیم با ترشحات و مایعات بدن مریض منتقل می شه.

 

بعد از وارد شدن ویروس به بدن  ۲ تا ۲۱ روز زمان برده تا علایم مریضی در بدن ظاهر شه. مریض با بروز یهویی تب، ضعف شدید، درد عضلانی، سردرد و گلودرد مواجه شده و معمولاً بعد از مدت کوتاهی، تهوع، استفراغ، اسهال، بثورات پوستی، مشکل کارکرد کبد و کلیه و حتی در بعضی موارد خونریزی داخلی و خارجی هم به دنبال علایم و نشونه های اولیه بروز می کنن و وضعیت مریض بشدت رو به وخامت میره. یافته های آزمایشا افت تعداد گلبولای سفید و پلاکتا و افزایش آنزیمای کبدی رو نشون میدن. ۵۰ تا درصد بیماران تسلیم مرگ می شن.

 

شمار قربانیان گسترش ویروس مرگبار ابولا در آفریقای غربی از فروردین ماه گذشته تا الان به هزار و ۳۵۰ نفر زیاد شده.

به نقل از سازمان بهداشت جهانی در کشورای لیبریا, گینه وسیرالئون در چند روز گذشته ۱۰۶ نفر جون باختن. در کشور لیبریا گسترش این مریضی بیشتره طوری که تا کنون ۵۷۶ نفر در اثر این مریضی جون خود رو از دست دادن.

کشور سیرالئون با ۳۷۴ نفر و گینه با ۳۹۶ نفر از قربانیان این ویروس خطرناک بوده است.
 

 

طبق اخطار رئیس سازمان پزشکان بدون مرز اسپانیا خطر گسترش این مریضی به دیگر کشورای آفریقایی هست.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده ویروس ابولا که در نواحی غرب آفریقا پیشرفته، از اول سال میلادی جاری، ۱۴۲۷ نفر رو آلوده کرده.

 

 

به دستور دولت کشور لیبریا ,ارتش جهت جلوگیری از گسترش مریضی ابولا در مورنا که پایتخت کشور لیبریا هستش باید منطقه ساحلی «وست پوینت» رو قرنطینه کنن.

 

 

تازگیاً گزارشی نشون دهنده گسترش این مریضی در انگلیس رسیده. طبق آزمایشات انجام شده از یه فرد انگلیسی که در سیرالئون اقامت داشته وجود مریضی ابولا رو در ایشون تأیید کرده.

 براساس این گزارش  وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: ویروس ابولا که کشورای غرب آفریقا رو درگیر کرده، تهدیدی  واسه بریتانیا  هستش.

در هفته گذشته منابع انگلیسی از مرگ یه مریض مشکوک گرفتار به ویروس ابولا در منطقه دونگال واقع در ایرلند شمالی خبر داده بودن. 

 

 


ابولا مریضی کشنده در دنیا + تصاویر

۴.۵/۵

۲۱

منبع : نمناک -/ف

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *