ابزار تولیت نظام سلامت در دست وزارت بهداشت نیست | بیماری

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه دولت باید هرچه سریع تر موضوع تجمیع بیمه ها رو تعیین تکلیف کنه، گفت: اگه به تولیت وزارت بهداشت معتقدیم باید به وسیله اونم توجه کنیم.

به نقل از خونه ملت، محمدنعیم امینی فرد درباره طرح تشکیل وزارت سلامت و رفاه، اظهارداشت: این پیشنهاد در کمیسیون ترکیب از طرف بعضی نمایندگان مطرح شده اما اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس می گن که با در نظر گرفتن اینکه آموزش پزشکی جزو جدانشدنی وزارت بهداشته پس این طرح بسیار خام بوده و کمیسیون بهداشت موافق این پیشنهاد نیس.

ایشون با بیان اینکه طرحای خلق الساعه در هیچ بخش ای نتیجه مثبت نداره، اضافه کرد: هرچند طراحان این موضوع بر این اعتقادند که با این اقدام تکلیف خدمات حمایتی، پوشش بیمه ها و موارد دیگه مشخص می شه اما واقعیت اون هستش که باید قالب آموزش پزشکی در وزارت بهداشت و درمان حفظ شه پس کمیسیون بهداشت نظر مناسبی به این طرح نداره.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه به موضوع مهم وجود آموزش پزشکی دروزارت بهداشت در طرح تشکیل وزارت سلامت و رفاه هیچ توجهی نشده، گفت: ترکیب آموزش پزشکی با ساختار بهداشت و درمان کشور بسیار موفقیت آمیز بوده، پس نباید این الگوی موفق که دارای نتیجه های فوق العاده کیفی و کمی بوده رو عوض کرد.

امینی فرد با اشاره به اینکه از نظر تربیت نیروهای کارشناس، دکتر عمومی، تخصصی و فوق تخصصی با این روش نتیجه های قابل قبولی حاصل شده، گفت: نباید ساختارهای موفق رو عوض کرد و به تجربه های قبلی برگشت، پس طرح پیشنهاد تشکیل سازمان سلامت و رفاه اقدام مثبتی نیس.

ایشون با یادآوری اینکه موضوع انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت درکمیسیون ترکیب آراء مثبت رو کسب نکرد، اضافه کرد: این موضوع به اون معنا نیس که درشرایط فعلی نمیشه اقدامی رو درجهت اصلاح بخش بهداشت و بیمه ها انجام نداد، البته درخصوص تعیین تکلیف تجمیع بیمه ها نظرات مختلفی هست که بهتره دولت دراین زمینه ورود جدی داشته باشه.

امینی فرد با انتقاد از نبود ورود دولت به تعیین تکلیف تجمیع بیمه ها، گفت: بدیش اینه اختلاف نظر میان دو وزارتخانه به سطح مجلس و جامعه کشیده شد که این موضوع به طورحتم عاقبتای خوبی نداره، پس دولت مخصوصا شخص رئیس جمهوری باید با به کار گیری نظرات کارشناسی این موضوع رو تعیین تکلیف کنه؛ البته مجلس هم می تونه دولت رو مجبور کنه که طی مدت زمان مشخص درخصوص وضعیت بیمه ها اراده کردن کنه.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر بند ۷ سیاستای ابلاغی مقام معظم رهبری، گفت: در این سیاستا تاکید شده منابع سلامت از راه سیستم بیمه ای با محوریت وزارت بهداشت هزینه شه، البته تعابیر مختلفی از تولیت هست اما وقتی که به تولیت وزارت بهداشت معتقدیم باید به وسیله تولیت هم توجه کرد.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *