ابرویتان را کمتر دستکاری کنید | بیماری

آرایش ابروها از جمله مهم ترین کارای آرایشگرهاست که بستگی به مهارت و تجربه اونا داره و طبق نوع صورت و شکل طبیعی ابروی هر شخص طراحی می شه.

نکته مهم اینجا اون هستش که کندن موهای ابرو به طور تکراری و با گذشت زمان موجب می شه ریشه مو از بین بره و دیگه درنیاید.

شاید شما با کم شدن تعداد موهای ابرو مواجه شید و مبادرت به تاتو کردن کنین، یا به فرآورده های آرایشی مانند مداد ابرو یا رنگ ابرو روی آوردید، و خلاصه درگیر حرف و حدیثای اون شید که مداد ابرو، باعث ریزش اون می شه یا فلان ماده گیاهی باعث درآمدن دوباره ابروها و پرپشتی اونا می شه.

ذکر بعضی نکات رو در این مورد اجباری می دونم:

* اول از همه این که بهتره یه مدل ابروی خاص رو که به چهره شما میاد، انتخاب کنین و کمتر ابروهایتان رو دستکاری کنین تا به اونا آسیب نرسانید.

* نکته دوم اینکه هر گونه تحریک باعث ایجاد حساسیت در ابروها می شه و موجب کنده شدن و از بین رفتن موها می شه.

اگه می خواید واسه ابروهایتان از مواد آرایشی مخصوص ابرو استفاده کنین، بهتره نوع استانداردی رو انتخاب کنین که چرب تر باشه و خیلی راحت کشیده شه. باید فواصل مصرف مداد رو طوری بذارین که ابروهایتان کمتر تحریک شن.

در مورد رُزماری هم که بعضی سوال می کنن: به رشد دوباره ابرو بدست اومده می شه؟ باید بگم رزماری اثر ضد قارچ داره و باعث کاهش ترشح چربی و از بین رفتن پوسته پوسته ها در ناحیه ابرو می شه و با درمان قارچ، از ریزش اون جلوگیری می کنه. پس باعث رشد دوباره ابروها نمی شه، بلکه جلوی ریزش اونا رو میگیره.

دکتر پروین منصوری – متخصص پوست و مو

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران

*

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *