ابرنوشیدنی هایی برای سم زدایی و چربی سوزی | تغذیه سالم

ابرنوشیدنیایی واسه سم زدایی و چربی سوزی

آبمیوهای صنعتی پاستوریزه شده و شامل قند اضافه شده هستن و از این رو به اون اندازه که فکر می کنین، سالم نیستن. نوشیدن آبمیوه و آب سبزیجات تازه به صورت روزانه نه فقط سلامت کلی آدم رو حفظ می کنه، بلکه در سم زدایی و خروج سموم از بدن هم تاثیر گذاره.
به نقل از عصر ایران، آبمیوه و آب سبزیجات تازه یه نوشیدنی عالی واسه تامین بعضی از نیازای بدنه. این نوشیدنیا پر از مواد مغذی و انرژی بخش هستن. نوشیدن آبمیوه و آب سبزیجات تازه به صورت روزانه نه فقط سلامت کلی آدم رو حفظ می کنه، بلکه در سم زدایی و خروج سموم از بدن هم تاثیر گذاره. علاوه بر این، اونا می تونن به روند کاهش وزن کمک کنن.

به گزارش"تیپس فور هلث"، در ادامه بعضی از بهترین ترکیبا واسه آبمیوه و سبزیجات تازه رو ارائه می کنیم. شما می تونین با نسبت دو به یه با یخ اونا رو جفت و جور کنین.
ابرنوشیدنیایی واسه سم زدایی و چربی سوزی
بهترین آبمیوها:
سیب و گلابی
کرنبری، انگور، و آلو
سیب، گلابی، و آناناس
پرتقال و گریپ فروت
سیب و هندوانه
بهترین آب سبزیجات:
کرفس، اسفناج، گوجه فرنگی، و شید
خیار، جعفری، کرفس، و زنجبیل
کرفس، کیل (کلم پیچ)، گوجه فرنگی، سیر، و ریحان شیرین
کرفس، اسفناج، کاهو، شید، و لیمو
اسفناج، گوجه فرنگی، سیر، زنجبیل، و فلفل کاین
بهترین نوشیدنی های ترکیبی:
سیب سبز، توت فرنگی، خیار، کیل (کلم پیچ)، و نعناع
بلوبری، رازبری، کلم، خیار، و نعناع
آناناس، هندوانه، انبه، فلفل دلمه ای نارنجی
آناناس، پرتقال، هندوانه، اسفناج، و فلفل کاین
پرتقال، لیمو، لیمو ترش، و زنجبیل
ابرنوشیدنیایی واسه سم زدایی و چربی سوزی
فواید سلامت شکلای جور واجور آبمیوه و آب سبزیجات تازه
ترکیب میوه ها و سبزیجات در اسموتی یا نوشیدنیایی قوی می تونه فواید سلامت زیادی به همراه داشته باشه و تموم مواد مغذی لازم بدن واسه عملکردی درست رو در اختیار شما بذاره. میوه و سبزیجات جور واجور دارای ویژگیای مختلفی هستن و می تونن یافته های متفاوتی رو موجب شن. مثلا، خیار به عنوان یه پاک کننده عالی واسه بدن در نظر گرفته می شه، در شرایطی که جعفری دارای ویژگیای ادرارآور خفیفه. مایع قلیایی هندوانه اسیدها رو خنثی می سازه و سموم رو از کلیه ها دفع می کنه. اگه به دنبال پاکسازی کلی بدن خود از سموم هستین می تونین خیار، هندوانه، و جعفری رو با مقداری زنجبیل ترکیب کرده تا یه سم زدای قوی شکل بگیره.
به چه دلیل آبمیوه و آب سبزیجات طبیعی؟
نوشیدن آبمیوهای تازه و طبیعی بدن رو واسه مصرف غذا و کالری کمتر آماده می سازه، و به کاهش وزن کمک می کنه. اگه فکر می کنین آبمیوهای صنعتی که خیلی راحت از فروشگاه ها قابل خریداری هستن، اثری مشابه به همراه دارن، سخت از مرحله پرتین. مواد مغذی بسیاری طی روند تولید این آبمیوها از بین می رن و محصول پایانی به اندازه آبمیوهای طبیعی و تازه پر از مواد مغذی نیس.
علاوه بر این، آبمیوهای صنعتی پاستوریزه شده و شامل قند اضافه شده هستن و از این رو به اون اندازه که فکر می کنین، سالم نیستن. وقتی که آبمیوه و یا آب سبزیجات رو در خونه جفت و جور می کنین، تموم مواد مغذی و فیبرهای موجود در اونا رو حفظ می کنین و بر همین پایه از فواید اونا بهره مند میشین.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *