ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم | نحوه انجام و عوارض احتمالی آن | رژیم غذایی

درازنشست انجام می دید و بازم تلاش هاتون واسه داشتن شکمی صاف، بی نتیجه س؟ چربیای زیاد و شکمی شُل داشتن اصلا تجربه باحالی نیس. مخصوصا وقتی، هیچ رژیم و ورزشی هم جواب گوی این مشکل نیس. در اینجور شرایطی می تونین به سراغ راه حل دیگری برید: ابدومینوپلاستی. به کمکِ این روش می تونین شکم تون رو صاف کنین.

ابدومینوپلاستی روشیه که با خارج کردن چربی و پوست اضافه شکم و سفت کردن دیواره ماهیچه های شکمی، شما رو به خواسته تون یعنی داشتن شکمی کوچیک و صاف میرسونه. این عمل، یه جور جراحی جدیه؛ پس واسه انجام اون باید اطلاعات کافی به دست بیارین، شرایط خود رو سبک سنگین کنین و بی گدار به آب نزنین. ابدومینوپلاستی روشیه واسه کسائی که تموم راه های دیگه رو امتحان کردن و در هیچ کدوم موفقیتی نداشتن. در واقع، آخرین راه حله و نباید به عنوان روشی جهت کاهش وزن به کار بره.

چه کسائی گزینه خوبی واسه انجام این عمل هستن؟

تموم مردان و زنائی که شرایط سلامت عمومی خوبی دارن، قادر به به کار گیری این روش هستن. یادتون باشه که این روش با لیپوساکشن فرق داره. لیپوساکشن یه جور جراحی زیبایی واسه برداشتن چربیای اضافیه، اما در بین جراحی ابدومینوپلاستی شاید دکتر به به کار گیری لیپوساکشن هم فکر کنه.

زنائی که چندین بار زایمون کردن، با انجام این جراحی می تونن عضلات خود رو سفت کنن و پوست کِش اومده اضافی رو ازبین ببرن. زنان و مردانی که قدیم اضافه وزن داشته و پس از کاهش وزن خود، پوستی شل و عضلات بی حالت دارن هم می تونن این عمل جراحی رو بکنن.

این عمل واسه چه کسائی مناسب نیس؟

اگه خانوم هستین و می خواید باردار شید، بهتره دست نگه دارین و پس از زایمون به سراغ اینجور عملی برید. چون در بین عمل، ماهیچه های عمودی منقبض و سفت می شن. بارداریای آینده می تونن این عضلات رو جدا کنن.

اگه به دنبال کاهش وزن هستین هم باید دقت زیادی به خرج بدین. ابدومینوپلاستی می تونه زخمایی دائمی و عمیق به جا بزاره. پس اگه از اینجور عوارضی خوش تون نمیاد بهتره درباره انجام این عمل تجدیدنظر کنین. دکتر قبل اینکه شما رو جراحی کنه، همه این موارد رو به اطلاع تون میرسونه.

تبلیغات

  • خرید بلیط هواپیما

ابدومینوپلاستی چیجوری انجام می شه؟

بسته به نتایجی که از عمل توقع دارین، ابدومینوپلاستی می تونه از ۱ تا ۵ ساعت طول بکشه. پیچیدگی و شرایط هر مریض هم در بستری شدن اون در بیمارستان نقش داره. بنابه شرایط جور واجور ممکنه فرد در بیمارستان بستری شه یا خیر.

در این عمل نیاز به بیهوشی عمومی هست که باعث می شه در طول جراحی مریض حواس جمع نباشه. بعد از عمل بهتره، همراهی در کنار شما باشه و رسیدگیای لازم رو بکنه. ضمن اینکه اگه تنها هستین، باید به دنبال کسی باشین که شب اول بعد از جراحی مراقب تون باشه.

دو گزینه واسه ابدومینوپلاستی پیش روی شما هستش. دکتر معالج، شما رو در جریان گزینه های جور واجور قرار میده و با هم به نتیجه ای مناسب می رسید: جراحی کامل و جراحی بخشی یا مینی ابدومینوپلاستی.

جراحی کامل:

در این نوع از جراحی، از ناحیه لگن خاصره برشی ایجاد می شه. این روش واسه کسانیه که مشکل جدی دارن. این برش در ناحیه شرمگاه ایجاد می شه. پس از ایجاد برش، پوست، بافت و عضلات دست کاری و اصلاح می شه تا از حالت شُل و نازیبایی که درآمده، خارج شه. با انجام این جراحی ممکنه موقعیت مکانی ناف کمی عوض شه، چون باید از بافتای دور و برش آزاد بشه و با تخلیه اونا، موضع ناف تغییر می کنه. ممکنه از لوله های تخلیه هم زیر پوست استفاده شه و با صلاحدید دکتر بعد از چند روز لوله ها ورداشته شن.

جراحی بخشی یا مینی ابدومینوپلاستی:

این نوع از جراحی مناسب کسانیه که در نواحی زیر ناف، چربی دارن و به برشای کمتری واسه انجام عمل نیاز دارن. در این نوع جراحی، جایگاه ناف تغییری پیدا نمی کنه و پوست از ناحیه بین ناف و خط برش به دو بخش تقسیم می شه. مینی ابدومینوپلاستی با آندوسکوپ هم صورت میگیره. آندوسکوپ، دوربینی کوچیک روی سر یه میله س. این عمل کلا ۲ ساعت بیشتر طول نمی کشه و بنابه وضعیت و پیچیدگی مشکل هر مریض این مدت زمان می تونه فرق داشته باشه.

واسه جراحی چیجوری باید آماده شد؟

اگه داروی خاصی مصرف می کنین، باید حتما موضوع رو با دکتر درمیون بذارین تا دستورات لازم رو واسه قبل و بعد از عمل در اختیارتون بزاره. به این موضوع موقع مشاوره قبل از عمل رسیدگی می شه. قبل از عمل باید منزل خود رو واسه برگشت آماده کنین. این آمادگی شامل موارد زیره:

  • بسته های یخ زیاد جفت و جور کنین؛
  • لباسایی راحت و گشاد آماده کنین؛
  • وازلین واسه استفاده در محل برش و زخم در منزل داشته باشین؛
  • صندلی حموم و دوش با شیرتلفنی داشته باشین؛
  • تلفن رو در دسترس خود بذارین.

در کل، تلاش کنین با در نظر گرفتن شناختی که از خود دارین، وسایل و اسباب رفاه و آرامشِ بعد از عمل رو واسه خود آماده کنین.

مشکلات جانبی و اثرات ابدومینوپلاستی چیه؟

همونجوریکه گفته شد، بعد از عمل باید انتظار درد و تورم داشته باشین. زخمای بعد از عمل ممکنه به مدت چند هفته یا ماه با شما همراه باشن. دکتر هم واسه کاهش دردها واسه تون مسکن تجویز می کنه. بعد از عمل احتمال تجربه کبودی، بی حسی و خستگی عمومی به طور هم زمان هست.

مانند هر جراحی دیگری، این جراحی هم مشکلات جانبی داره، چون با بخش بسیار مهمی از بدن جراحی شده. مشکلات جانبی با احتمال خیلی کم رخ میدن اما در موارد نادری، خون ریزی زیر پوست، عفونت و لختگی خون دیده می شه. خون لخته شده هم ممکنه به سمت شُشا رفته و در تنفس مشکل بسازه. اگه گردش خون ضعیف داشته باشین، مشکل لختگی خون رو تجربه کرده باشین یا به بیماریای قلب، شش ،کبد یا دیابت گرفتار باشین، احتمال داره مشکلات بیشتری رو پس از عمل تجربه کنین.

در بعضی از موارد هم بهبود زخم و پوست پس از جراحی به کندی صورت میگیره. در این وضعیت، به عملی دوباره نیاز هستش. همونجوریکه قبلا هم گفته شد، زخمای ابدومینوپلاستی به آرومی بهبود پیدا میکنن و بعضی وقتا ممکنه جای اونا واسه همیشه روی تن بمونه. بعضی از شکلای جور واجور کرِما و پمادها واسه ازبین رفتن جای زخم، به درد بخور واقع می شن.

مراقبتای بعد از جراحی چیجوریه؟

فرقی نمی کنه که جراحی بخشی انجام داده باشین یا کلی. در هر حال بعد از عمل، بخیه و باندپیچی رو دارین. به پیشنهادای دکتر واسه مراقبتای بعد از جراحی به طور کامل دقت کنین. باندی که استفاده می شه، باید بافتی محکم و حالت ارتجاعی داشته باشه. باید از دکتر درباره روش درست نشستن و برخاستن، اطلاعات بگیرین تا بعد از عمل به زخم هاتون فشاری وارد نشه.

اگه فردی هستین که فعالیتای بدنی زیادی داره، دست کم به مدت ۶ هفته باید از انجام ورزشای سنگین و فعالیتای زیاد دوری کنین. دکتر درباره مراقبتای این چنینی واسه تون توضیح میده. شاید لازم باشه به مدت ۱ ماه از کار دوری کنین تا بهبودی ممکن شه. البته تعیین این مدت تا حدود زیادی با مشورت دکتر به وضعیت جسمی شما وابسته.

برگشت به زندگی پس از عمل چیجوریه؟

بیشتر افراد پس از جراحی از ظاهر نوین خود شدیدا راضی هستن. البته ظاهر نوین تا حدودی واسه فرد ناشناس س. این عمل ازنظر روحی و جسمی، زحمات زیادی واسه تون به همراه داشته. پس رعایت نکات رژیمی واسه حفظ نتیجه خیلی با اهمیته.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی رو بیمه پرداخت می کنه؟

معمولا جراحیای این چنینی و زیبایی مشمول بیمه های جور واجور نمی شن، اما اگه این عمل هم جهت با مشکلات دیگری مانند فتق یا عمل ماهیچه های شل شده داخلی صورت بگیره، ممکنه بخشی از هزینه های اون ازسوی بیمه پرداخت بشه. بررسی بیمه واسه پرداخت هزینه و دریافت نامه دکتر واسه ارائه به بیمه گذار باید قبل از جراحی صورت بگیره.

مقالات صوتی

مجموعه صوتی تناسب اندام

چیزی که واسه رسیدن به اندام دلخواه تون باید بدونین


۱۴۰۰۰تومان


۷۰۰۰تومان

مشاهده محصول

.

منبع : chetor.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *