ابداع شیوه ای نوین برای بازسازی و ترمیم پوسیدگی دندان | بیماری

: محققان واسه خلاص شدن از روند آزاردهنده دندون پزشکی واسه پر کردن پوسیدگیای دندون، روشی بدون درد رو ایجاد کردن.

: ایجاد روشی نوین واسه بازسازی و بازسازی پوسیدگی دندون

براساس گزارش گاردین، این فوت وفن بازسازی دندون که به وسیله محققان کالج کینگ لندن ایجاد شده، نیاز به شنیدن صدای گوش خراش مته دندونپزشکی، پرکردن دندون ها و تزریقای دردناک رو از بین برده و عوضش به دندانا القا می کنه که خود رو دوباره درست کنن.

پوسیدگیای دندون معمولا با کمک متهای دندون پزشکی از سطح دندون ورداشته می شن و بعد چاله به جا مونده به وسیله موادی مانند آمالگام یا رزین ترکیبی پر می شن. اما در درمان نوین که بازکانی سازی شدید شدن شده و پیشرفته الکتریکی یا EAER اسمشه، حرکات مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر رو به درون دندون آسیب دیده تسریع می شه.

در این درمان دو مرحله ای، اول منطقه آسیب دیده مینای دندون آماده سازی شده و بعد جریان برق کوچیکی مواد معدنی رو به منطقه آسیب دیده هدایت می کنه. امکان به کار گیری این فوت وفن تا سه سال دیگه جفت و جور میاد.

نایجل پیت از موسسه دندونپزشکی کالج کینگ لندن میگه روش درمانی الان دندانا روشی ایده آل نیس، چون با پر کردن دندون ها، درحقیقت دوره ای از پر و خالی کردن دندون آسیب دیده شروع می شه که در آخر هم به کشیده شدن دندون می رسه.

اما این فوت وفن نوین نه فقط واسه بیماران کمتر رو مخه، بلکه هزینه اونم بیشتر از هزینه های الان درمانی نیس و در کنار درمان پوسیدگی دندون میشه از اون واسه سفید کردن دندانا هم استفاده کرد.

جمع آوری شده به وسیله گروه هفت گنج

.

منبع : ۷ganj.org

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *