ابداع روش جدید برای تشخیص باکتری در زخم ها & | بیماری

: ایجاد روش نوین واسه تشخیص باکتری در زخما

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه جرج واشنگتن در جریان یه تحقیق، موفق به ایجاد روش جدیدی واسه تشخیص عفونت در زخما شدن که به پزشکان کمک می کنه در کمتر از یه دقیقه به جای ۲۴ ساعت فعلی، باکتری رو روی لام آزمایشگاهی قرار داده و اونو شبونه افزایش کنن.

در این روش با به کار گیری یه روش تشخیصی الکتروشیمیایی، مولکولایی کشف می شن که به وسیله باکتری سودوموناس (Pseudomonas) تولید شده و به طور شایع زخمای طولانی رو عفونی می کنن.

محققان در این مطالعه، یه حسگر الکتروشیمیایی ارزون قیمت و یه بار مصرف رو آزمایش کردن که باکتری رو براساس تشخیص وجود پیوسیانین (pyocyanin)، مولکولی که به وسیله سودوموناس تولید می شه، فورا کشف می کنه.

این پروب (وسیله تشخیصی) حضور باکتری رو در ۷۱ درصد موارد و نبود باکتری رو در ۵۷ درصد مواقع به درستی تشخیص میده.

به گفته محققان، توانایی تشخیص سودوموناس و بقیه ارگانیسمای عفونی در زمان معاینه، توانایی دکتر رو واسه مراقبت از مریض به اندازه زیادی زیاد می کنه.

به گفته محققان، با به کار گیری این روش دیگه احتیاجی نیس که قبل از اراده کردن واسه تجویز آنتی بیوتیک، منتظر یافته های کشت بود.

اونا اضافه کردن: پروبایی که از این روش استفاده می کنن، به طور بالقوه روشی در اختیار پزشکان قرار میدن که عفونت زخم ها رو در بالین مریض تشخیص بدن و به پزشکان کمک می کنن تا سریعتر، از بین شکلای جور واجور زیاد آنتی بیوتیکا یکی رو واسه درمان انتخاب کنن.

محققان می خوان که با تقویت و ارتقای این روش آزمایشی، از اون واسه تشخیص بقیه باکتریا هم استفاده کنن.

این روش نوین در مجله Wound Repair and Regeneration منتشر شده.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *