ابداع روشی برای درمان این مشکل دیابتی ها | بیماری

زخمای پای افراد دیابتی معمولا بدون درد بوده و در مناطقی هستن که پوست اونا بشدت کلفت شده و پینه بسته س. نوک انگشت شست، قانون و کنار خارجی انگشت کوچیک، زیر انگشت وسط، پاشنه پا، لبه خارجی پا و زیر پنجه پا از مناطق مستعد به زخم هستن.

سنگاپور واسه نجات دیابتیا و جلوگیری از قطع پای این بیماران به دلیل زخمای به وجود اومده به وسیله دیابت از کرم کمک گرفت.

براساس این روش با کرم یا لارو، دبریدمان که همون برداشتن بافتای مرده س انجام می شه.

این روش درمانی واسه سرعت بخشیدن به حذف بافتای مرده و درمون سریع تر زخما بکار میره، در حالی که کمک به کاهش باکتری در زخم هم می کنه.

شبکه خبری آسیا گفت که این روش درمانی حالا در خیلی از بیمارستانا سنگاپور استفاده میشن.

پس گزارش، یه شرکت سنگاپوری با آزمایش این روش درمانی روی ۱۴ مریض دیابتی که باید پاشون به دلیل زخمای به وجود اومده به وسیله دیابت قطع می شد به این نتیجه رسید که دو سوم از این افراد تحت درمان قرار گرفتن و دیگه احتیاجی به قطع عضو نبود.

این لاروها فقط شبا روی زخم فعالیت کرده و مریض به دلیل درد به وجود اومده به وسیله فعالیت این کرما از مسکن استفاده می کنن.

به کار گیری لارو حشره واسه دبریدمان زخم روش ارزون و موثری به خاطر درمان زخم پای دیابتی است.

محققان فهمیدن که به کار گیری لاروحشره (کرم) در دبریدمان زخم، کنترل بوی زخم و کاهش بار باکتریای زخم، حتی در زخمایی که به ارگانیسمای مقاوم به آنتی بیوتیک آلوده شدن، موثره.

این کرم یا لارو، مگسیه که نمونه های استفاده شده اون در امور پزشکی در آزمایشگاها به شکل تجاری در آمریکا و کشورای اروپایی ارائه می شه.

منبع : hidoctor.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *