ابداع روشی برای تبدیل چربی سفید به قهوه ای | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۳۵

: ایجاد روشی واسه تبدیل چربی سفید به قهوه ای

مهندسان زیستی دانشگاه کلمبیا موفق به پیشرفت یه روش نوآورانه شدن که قادر به افزایش چربی قهوه ای است. این راه و روش در کاهش وزن و درمان چاقی موثره.

 به گزارش ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس، چربی قهوه ای خیلی راحت می سوزد و تبدیل به انرژی می شه. تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای یه راه حل مناسب واسه درمان چاقی و اضافه وزن و بیماریای مربوط به سوخت و ساز از جمله دیابت است.

 

 

این روش که fat-graf اسمشه، معمولا به وسیله جراحان پلاستیک و زیبایی در روشی مانند چربی کشی یا لیپوساکشن استفاده میشن. در این روش چربی از بدن خارج می شه و واسه زیبایی یا جراحی ترمیمی به ناحیه ای دیگه تزریق می شه.

 

روشای دیگری هم مانند گذاشتن چربی در برابر سرمای شدید و به کار گیری داروهای چربی سوز واسه افزایش چربی قهوه ای هست که بیشتر دارای مشکلات جانبیه و بعضی وقتا واسه مریض ناراحت کننده س.

 

ولی در این روش نوین چربی به اندازه دلخواه به بدن مریض تزریق می شه، از طرفی خیلی راحت و در مطب دکتر قابل انجامه. در این روش تبدیل چربی سفید به قهوه ای با کشت بافت در محیطی شامل عامل رشد صورت میگیره. این روند browning اسمشه. این روش نیازمند مطالعه بیشتره، ولی رسیدن به روشی ساده در کمترین زمان ممکن و با حفظ ساختار سه بعدی عروق بسیار مبتکرانه و سودمنده.

 

یافته های این مطالعه در نشریه Scientific Reports منتشر شده.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *