ابداع حسگری که استرس را کاهش می دهد! | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶

یه شرکت انگلیسی، یه جور حسگر پوشیدنی ایجاد کرده که با بررسی الگوهای تنفسی کاربر، به کاهش سطح استرس و خونسرد موندن اون کمک می کنه. 

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، در میان اختراعات نوین، تماشاگر ایجاد فناوریایی هستیم که به شکل اپلیکیشنا و ساعتای هوشمند ظاهر می شن و ورزشایی رو واسه کاهش استرس پیشنهاد میدن.

 

حالا، شرکت انگلیسی "تینی لوجیکز" (Tinylogics) که سازنده فناوریای پزشکیه، ادعا می کنه پلتفرم ساخت این شرکت موسوم به " FOCI" می تونه استرس رو کم کنه. این وسیله، یه حسگر پوشیدنی بی سیم مجهز به یادگیری ماشینیه که ابعاد یه هندزفری رو داره و دور مچ دست بسته می شه. FOCI، الگوهای تنفسی کاربر رو از روی حرکات دیافراگم اون ردیابی می کنه.

 

مبنای ساخت این وسیله، پژوهشیه که نشون میده هر کدوم از حالتای جورواجور شناختی، الگوهای تنفسی منحصر به فردی دارن. ترکیب یادگیری ماشینی، به FOCI این امکان رو میده که واسه بررسی صدا و آزمایش دقیق تر حالت شناختی کاربر، الگوهای تنفسی اونو یاد بگیره. وقتی که FOCI تشخیص بده که کاربر، به تمرکز دوباره نیاز داره، لرزش ناچیزی به بدن اون وارد می کنه و اپلیکیشنی که روی گوشی موبایل نصب شده، اندازه تمرکز رو با رنگای مختلفی نشون میده.

 

اینم بگیم که هنگام به کار گیری این وسیله، گوشی موبایل باید روشن باشه و ممکنه بررسی گوشی موبایل، تمرکز کاربر رو نابود کنه. این اپلیکیشن، واسه مشخص کردن دقیق شدن و فوکوس کردن ویا احساس خونسردی، از رنگ زرد و واسه نبود تمرکز از رنگ خاکستری استفاده می کنه.

 

در بررسی انجام شده روی FOCI، اپلیکیشن این وسیله، پس از یه دوره یادگیری چند روزه تونست حالتای شناختی کاربران رو تشخیص بده.

 

با این که FOCI می تونه واسه مدیریت استرس اثر داشته باشه، دلایل کمی از اندازه تاثیر اون هست. اگه پژوهشا بتونه کارآیی ردیابی حالتای شناختی رو ثابت کنن،  FOCI، به ابزاری واسه استفاده محققان و پزشکان متخصص سلامت ذهنی تبدیل می شه.

 

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *