ابداع تشخیص دقیق ابتلا به سرطان پستان | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : جمعه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷

: ایجاد تشخیص دقیق دچار شدن به سرطان پستون

محققان دانشگاه هایدلبرگ، که از قدیمی ترین دانشگاه های آلمانه، آزمایشی رو ایجاد کردن که از راه اون میشه فهمید که مریض به سرطان پستون گرفتار شده یا خیر. سرپرست این تحقیق به روزنامه بیلد آلمان گفته که به وسیله این روش که هایسکرین اسمشه از راه آزمایش خون حتی قبل از اون که توده های سرطانی واسه فناوریای فعلی تصویربرداری مثل ماموگرافی قابل مشاهده باشه، میشه سرطان پستون رو تشخیص داد.

 

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، سرطان پستون هر سال جون بیشتر از ۶۰۰ هزار زن در جهان رو میگیره و تشخیص زودتر از موعد معمولی سرطان پستون می تونه به کاهش مرگ و میر به وجود اومده به وسیله اون منجر شه. الان در غربالگری تشخیص سرطان پستون از ماموگرافی، ام آر آی و معاینات بالینی استفاده می شه. اما این روش ها ممکنه ریسکایی مثل نتیجه مثبت کاذب، نتیجه منفی کاذب و قرار گرفتن در برابر اشعه و هم اینکه ایجاد درد و ناراحتی رو هم واسه بیماران در بر دارا باشن. یکی از این محققین این تحقیق میگه که نتیجه حاصل از این آزمایش به اندازه آزمایش ماموگرافی قابل اعتماده اما در عین حال هزینه کمتری داره و مریض رو در برابر اشعه و درد هم قرار نمی ده.

 

 

در این تحقیق دانشگاه هایدلبرگ آلمان، مریضی ۷۵ درصد از تعداد ۵۰۰ مریض گرفتار به سرطان پستون به درستی تشخیص داده شد اما به گفته محققان، دقت این روش واسه افراد زیر ۵۰ سال بسیار بیشتر بوده. محققان می گن این روش براساس آزمایش خون رو که در سال جاری به بازار عرضه می شه میشه واسه تشخیص سرطان تخمدان هم استفاده کرد.

 

بهاز نیوز

 

 

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *