ابتکار ایتالیایی ها برای مقابله با چاقی | چاقی

تحقیقی که تازگیا در انگلیس انجام شد نشون داد ، ۲۰ درصد از کودکان این کشور دچار چاقی بیشتر از اندازه هستن.
واحد مرکزی خبر: ایتالیاییا واسه مقابله با چاقی بیشتر از اندازه کودکان ، زمین بازی خاصی رو طراحی و راه اندازی کردن.

ایتالیا یکی از کشورای اروپاییه که اندازه چاقی بیشتر از اندازه بین کودکان اون در مقایسه با بقیه کشورای اروپایی بسیار بالاست به خاطر همین مقامات ایتالیایی در شهر "تروویزا" در شمال این کشور زمین بازی خاص ای رو طراحی و ساخته ان که کودکان از سن یه سال به بالا می تونن با حضور دراین زمین بازی و فعالیتای هدف دار دچار چاقی بیشتر از اندازه نشن.

براساس گزارش بی بی سی ، تحقیقی که تازگیا در انگلیس انجام شد نشون داد ، ۲۰ درصد از کودکان این کشور دچار چاقی بیشتر از اندازه هستن.

بخاطر این محل بازی که در یکی از شهرهای ایتالیا ساخته شده تقریبا مشابه محل بازی عادی بچه هاست اما محققان با طراحی بازیای خاصی در این مکان تلاش کردن هر حرکت و بازی کودکان هدف دار باشه.

کودکان در این محل بازی با به کار گیری لوازم اون تواناییایی خود رو در بخشای کشش ، توازن ، توان حرکت و هماهنگی میان اعضای بدن خود رو تقویت می کنن.

خبرنگار بی بی سی گفت : همه این فعالیتا رو کودکان در این محل بازی تو یه برنامه منظم انجام میدن. طراحان این محل بازی بچه فکر می کنن هیچ سنی واسه شروع فعالیتای بدنی کودکان زود نیس.

"انریکو کاسترینو" از طراحان این محل بازی بچه ها در مصاحبه با بی بی سی گفت: بچه ها از وقتی که متولد می شن نیاز دارن که در راه درستی حرکت کنن پس خیلی با اهمیته که حرکتای درستی رو واسه اونا از سنین پایین طراحی کنیم.

خبرنگار بی بی سی در آخر گزارش خود گفت : آمار کودکان گرفتار به چاقی بیشتر از اندازه در کشورای جور واجور بسیار بالا هستش.

ایتالیا یکی از کشورهاییه که ۳۳ درصد کودکان پسر و ۳۴ درصد کودکان دختر این کشور دچار چاقی بیشتر از اندازه هستن.

در امریکا هم ۳۵ درصد کودکان پسر و ۳۶ درصد کودکان دختر دچار چاقی افراطی هستن.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *