ابتلای ۴ نفر در کشور به بیماری تب کریمه کنگو | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۵۴

: ابتلای ۴ نفر در کشور به مریضی تب کریمه کنگو

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با اعلام این خبر که تا الان ۴ نفر در کشور به تب کریمه کنگو گرفتار شدن، بر ضرورت رعایت اصول بهداشتی به وسیله قصابان و دامداران که در برابر دچار شدن به این مریضی قرار دارن، تاکید کرد.

بشیر خالقی، در عکس العمل به اخطار رئیس دامپزشکی نسبت به گسترش تب کریمه کنگو گفت: مریضی ویروسی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) با گزش یه کنه قابل انتقال بوده و میزبان اصلی اون حیواناتی مثل گاو و گوسفند هستن اما از راه فرد مریضی که درگیر ترشحات به وجود اومده به وسیله دچار شدن به این مریضی بوده هم قابل انتقاله و علائم اونم به شکل تب، سردرد و درد در ناحیه عضلات، استفراغ و خونریزی از دهن خودنمایی پیدا می کنه.

 

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تشخیص و درمان این مریضی از راه آزمایشگاهی موجود در انستیتو پاستور امکانپذیره یادآورشد: براساس گزارش وزارت بهداشت در روزای گذشته که اخباری مبنی بر گسترش این مریضی منتشر شده، تا الان ۴ نفر در کشور به این مریضی گرفتار شدن که از این تعداد ۳ نفر در کرمان و یه نفر در استان فارس بودن و یه نفر هم در اثر این مریضی جون خود رو از دست داده.

 

 

خالقی اعلام کرد: واسه جلوگیری از دچار شدن به این مریضی افراد در خطر باید اصول بهداشتی رو رعایت کرده و وقتی که با دام تماس دارن باید از دستکش استفاده کنن.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مصرف گوشت دام گرفتار به این مریضی اگه با خون اون تماس نداشته یا به طور کامل با گرما بالا پخته شده باشه نمی تونه دلیلی در جهت انتقال این مریضی باشه.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روند درمان این مریضی گفت: اگه مریضی تب کریمه کنگو به سرعت تشخیص داده شده و فرد گرفتار تحت درمان قرار بگیره، خطر مرگ موجود نیس، ضمن اینکه داروی این مریضی در کشور هست، پس هیچ مشکلی در مورد درمان مبتلایان به این نوع تب موجود نیس.

 

ایلنا

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *