ابتلای یک ونیم میلیون نفری ایرانیان به زخم پای دیابتی | بیماری

: ابتلای یه ونیم میلیون نفری ایرانیان به زخم پای دیابتی

: رئیس کنگره ملی زخم و بازسازی بافت اعلام کرد: براساس آمارها تخمین زده می شه شش میلیون نفر دیابتی در کشور داشته باشیم که یه چهارم از این تعداد گرفتار به زخم پای دیابتی هستن.
دکتر سیدمهدی طبایی روز چهارشنبه، ۵ آبان ماه در مراسم گشایش سومین کنگره ملی و اولین کنگره بین المللی زخم و بازسازی بافت که به وسیله جهاد دانشگاهی در سالن غرضی بیمارستان میلاد برگزار شد، با بیان اینکه آمار دقیقی درباره تعداد مبتلایان به زخم پای دیابتی در کشور وجود نداره، اعلام کرد: البته براساس تحقیقات مقطعی در کشور تخمین زده می شه بیشتر از شش میلیون نفر دیابتی در کشور وجود داشته باشه که یه چهارم اونا امکان دچار شدن به زخم پای دیابتی رو دارن.
ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: بر همین پایه تخمین زده می شه یه ونیم میلیون نفر از جمعیت دیابتی کشور گرفتار به زخم پای دیابتی هستن.
رئیس کنگره ملی زخم و بازسازی بافت اعلام کرد: براساس آمارها هرساله حدود ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت دیابتیا اضافه می شن و دیابت تنها یکی از دلیلای بروز زخمه.
طبایی با بیان اینکه بیماران دیابتی به دلیل مشکلات عروقی به زخم پای دیابتی گرفتار می شن، گفت: این مریضی بار اقتصادی زیادی در بر داره، طوریکه پیش بینی می شه تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۲ بیلیون دلار هزینه درمان زخم های طولانی دیابتی در دنیا می شه.
ایشون با اشاره به مشکلات بروز این زخما در بیماران گرفتار اعلام کرد: بدیش اینه زخم پای دیابتی در حال زیاد شدنه که این به دلیل سبک زندگی و سن بالا شدن جمعیت جامعه س.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *