ابتلای بیش از ۳۵ درصد کودکان تهرانی به علائم آسم | بیماری

: مجله علمی ایران : رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی گفت: براساس آخرین پژوهشای ملی، اندازه گسترش مریضی آسم در کشور ۱۲ درصد و علائم آسم در کودکان کمی بیشتر از بزرگسالانه و تو تهران هم تحقیقات نشون میده که ۳۵.۴ درصد از کودکان گرفتار به علائم تنفسی چون سرفه و خس خس هستن.

دکتر مصطفی مشخص در نشست خبری امروز با اشاره به اندازه گسترش بیماریای آسم در کشور اضافه کرد: بدیش اینه از سه تا چهار دهه گذشته تا الان اندازه گسترش این دو نوع مریضی رو به زیاد شدنه و این روند افزایشی مخصوصا در کشورای جهان سوم ادامه داره.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با تاکید بر اینکه عامل اصلی گسترش این مریضی آلودگی هوا است، یافته های این تحقیقات رو هشداری واسه کلانشهرها دونست و اعلام کرد:گسترش آسم در ۲۰ کلانشهر کشور روند افزایشی داره.

مشخص با تاکید بر اینکه گسترش مریضی آلرژی در جوامع جور واجور بین ۲۰ تا ۵۰ درصده، اعلام کرد: تغییرات آب و هوایی و اقلیم یکی از عوامل تشدیدکننده گسترش آلرژی در جوامع مختلفه.

ایشون آلرژی رو شامل آلرژیای بینی، پوستی، غذایی، آنافلاکسی و دارویی دونست و اعلام کرد: گسترش مریضی آلرژی یه یاد گرفتن جهانی داره که هزینه های زیادی رو به خونواده تحمیل می کنه طوریکه در تحقیقاتی که در هشت سال گذشته انجام شد نشون میده که هزینه درمان واسه یه مریض گرفتار به آلرژی یه ونیم میلیون تومنه.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با اشاره به آلرژیای مربوط به بینی با بیان اینکه این آلرژی می تونه ایجاد کننده بروز خیلی از بیماریا باشه، اضافه کرد: افراد گرفتار به آلرژی طولانی بینی علاوه بر اینکه مشکلاتی در گوش میانی و کاهش شنوایی پیدا می کنن، مشکلاتی در مورد بروز عفونت در سینوزیتا و نبود تمرکز فکری مواجه می شن. از این رو باید این نوع آلرژی جدی گرفته شه.

ایشون با اشاره به اهمیت بیماریای مربوط به مشکل ایمنی تاکید کرد: رشته ایمونولوژی رابطه تنگاتنگی با کلیه رشته های پزشکی داره چراکه سیستم ایمنی در کلیه اندام بدن هست و وظیفه دفاع از بدن، پیشگیری از بیماریای خودایمنی، پیشگیری از آسم و آلرژی و پیشگیری از سکته های قلبی و عروقی رو برعهده داره.

مشخص به بیان تحقیقات انجام شده در مرکز تحقیقات آسم و آلرژی درخصوص بیماریای خودایمنی پرداخت و اعلام کرد: با مطالعاتی که انجام دادیم تونستیم با پیوند سلولای مغز استخون تا ۸۰ درصد بیماریای زیاد مشکل ایمنی مادرزادی اولیه رو درمان کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با تاکید بر اهمیت توجه به بیماریای آسم و آلرژی گفت: بر این پایه سومین همایش بین المللی ایمونولوژی، آسم و آلرژی رو با شعار پیش به طرف راه و روش بین رشته ای برگزار می شه.

ایشون برگزاری میزگرد تشخیص ناهنجاریای قبل از تولد و پیوند سلولای بنیادی مغزاستخوان رو از جمله برنامه های این همایش نام برد و اعلام کرد: علاوه بر اون ۲۰ کارگاه تخصصی در بخشای علوم پایه و ایمونولوژی کاربردی برگزار می شه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *