ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر به بیماری بهجت | بیماری

: رییس انجمن روماتولوژی ایران تعداد مبتلایان به مریضی بهجت (راه ابریشم) در کشور رو بیشتر از ۱۰ هزار نفر اعلام و عوامل ژنتیکی وابسته به نژاد رو از مهمترین عوامل احتمالی بروز این مریضی گفت.
به نقل از ایرنا،دکتر احمدرضا جمشیدی در حاشیه دهمین کنگره سالیانه و دومین کنگره بین المللی انجمن روماتولوژی ایران اعلام کرد: عامل اصلی این مریضی بازم نامعلوم س اما از اونجا که در کشورای واقع شده در راه ابریشم مانند چین، ترکیه، ایران و ژاپن و در بین نژاد زرد گسترش بیشتری داره، احتمال داده می شه عوامل ژنتیکی در بروز اون اثر داشته باشه.
ایشون درباره ویژگی این مریضی گفت: مریضی بهجت یه مریضی خودایمنیه که التهاب عروق دلیل مشکل در خون رسانی به بافتا می شه و بافت رو دچار آسیب می کنه.

آکا ایران: رییس انجمن روماتولوژی ایران درباره مشکلات مریضی بهجت هم گفت: آفتای دهانی، آفتای دستگاه تناسلی، ضایعات پوستی به صورت جوشای چرکی، درگیری مفاصل و مهمتر از همه ضایعات و درگیری چشمی از مهمترین مشکلات این مریضی هستن.
دکتر جمشیدی اندازه گسترش این مریضی در بین زنان و مردان رو برابر عنوان و اعلام کرد: شروع این مریضی بیشتر از سنین جوونی و میانسالیه اما در کودکان هم دیده شده.

متخصص روماتولوژی با بیان اینکه این مریضی قابل پیشگیری نیس اما درمان می شه، اضافه کرد: ایران یکی از مراکز معتبر جهانی در مورد تشخیص، درمان و تحقیق در مورد مریضی بهجته و در مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران تحقیقات زیادی در این مورد داره انجام میشه.
ایشون با بیان اینکه حدود هشت هزار مریض گرفتار به بهجت تحت نظر مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستن، ادامه داد: بیماران خیلی از کشورای همسایه واسه درمان این مریضی به ایران میان و ایران در این مورد در منطقه برابر با ترکیه درحال فعالیته.

دهمین کنگره سالیانه و دومین کنگره بین المللی انجمن روماتولوژی ایران ۲۸ مهرماه در مرکز مجموعه اسناد ملی شروع به کار کرد و امروز(جمعه) به فعالیت خود پایان میده.

این کنگره ها به همت انجمن روماتولوژی ایران برگزار شده و زمینه سازی واسه تحقق اهداف علمی انجمن روماتولوژی در زمینه های آموزشی، پژوهشی و درمانی و هم اینکه ارائه جدیدترین نتیجه های علمی پژوهشی کشور در رشته روماتولوژی و رشته های وابسته، جفت و جور آوردن شرایط واسه ایجاد رابطه علمی و رد و بدل کردن نظر میان روماتولوژیستای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر ایران و تقویت همکاری علمی انجمن روماتولوژی و اعضای شبکه بیماریای مفصلی استخوانی از اهداف برگزاری اون بوده.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *