متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی ارتباط بین نسبت های مرتبط با قیمت معاملاتی

قسمتی از متن پایان نامه :

مدل های ارزش گذاری مطلق

مدل های مطلق، ما را قادر می سازند که بتوانیم ارزش ذاتی دارایی را برآورد کنیم. این نوع مدل ها، یک تخمین نقطه ای از ارزش دارایی به ما ارائه می دهند. بر اساس مدل های مطلق،ارزش یک دارایی، به بازده حاصل از آن، در طول مدت نگهداری دارایی، بستگی دارد.

مدل های ارزش فعلی جریان نقدی ([1]DCF) مانند مدل های ارزش گذاری مطلق می باشند. بر اساس مدل DCF ، ارزش دارایی برابر با تنزیل جریان نقدی مورد انتظار حاصل از دارایی می باشد در مورد سهام شرکت ها جریان نقدی را می توان سود سهام پرداختی دانست.

 

2-5-2 مدل های نسبی ارزش گذاری

مدل های نسبی ارزش گذاری، ارزش دارایی را نسبت به یک دارایی مرجع می سنجد اساس ارزش گذاری نسبی، نزدیک بودن ارزش دارایی هایی می باشد که مشخصات مشابه دارند. مدل های ارزش گذاری نسبی معمولا بر حسب ضرایب قیمت، نشان داده می شوند. ضریب قیمت به سود نسبت قیمت سهام به سود هر سهم بوده از رایج ترین ضرایب مورد بهره گیری در ارزش گذاری می باشد

2-6 انتخاب مدل

معیارهای انتخاب مدل ارزش گذاری عبارتنداز:

  • سازگاری مدل با مشخصات شرکت مورد مطالعه
  • در دست بودن داده های مورد بهره گیری در مدل
  • سازگاری با کاربرد ارزش محاسبه شده- برای مثال، ارزش سهام برای یک سرمایه گذار جزء با ارزش آن برای سرمایه گذار دارای کنترل متفاوت می باشد- (بخشیانی وراعی ،1387)

[1] Discounted cash flow Model.

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

اولین مرحله در انجام هر پژوهش علمی، تعیین هدف آن پژوهش می باشد. برای تحقیقاتی که در زمینه بورس اوراق بهادار انجام می شوند، هدف اصلی کمک به فعالان بورس اعم از نهاده های مالی، مدیران شرکتها، ناظران سیستم های اقتصادی و سرمایه گذاران عادی برای کسب آگاهی از وجود عوامل مختلف موثر بر بازده، علل بروز و نحوه مدیریت آن می باشد.

در این پژوهش در صد مطالعه این موضوع هستیم که ارتباط بین نسبتهای قیمت معاملاتی هر سهم به سود هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به ارزش دفتری حقوق صاحبان سهام به ازای هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به فروش به ازای هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به جریان نقدی عملیاتی هر سهم و ارزش تشکیلات به سود قبل از بهره، مالیات و استهلاک را با بازده سهام در بورس تهران مورد مطالعه قرار دهیم و چگونگی این روابط را تجزیه و تحلیل کنیم و ابهام وجود روابط بین عوامل با بازده سهام شرکتهای سیمان و انتظارات سرمایه گذاران از این عوامل در بورس را برطرف سازیم و در نهایت ایجاد مدلهایی به گونه معقول برای کارایی ضرایب قیمت در تعیین بازده سهام شرکتهای پذیرفته شده (صنعت سیمان).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : ارزیابی ارتباط بین نسبت های مرتبط با قیمت معاملاتی  با فرمت ورد