متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی ارتباط بین نسبت های مرتبط با قیمت معاملاتی

قسمتی از متن پایان نامه :

ارزش تشکیلات:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

برابر می باشد با ارزش بازار سهام بعلاوه وامها منهای وجوه نقد و سرمایه گذاری های سریع المعامله .(بخشیانی وراعی،1387)

 

بازده سهام:

بازده سهام مجموعه مزایایی می باشد که در طول یک دوره به سهم تعلق می گیرد که شامل :

  • تفاوت قیمت پایان دوره و ابتدای دوره
  • سود نقدی هر سهم
  • مزایای ناشی از حق تقدم
  • مزایای ناشی از پرداخت سود سهمی (سهام جایزه)

شرکتهای پذیرفته شده:

شرکتهایی هستند که با احراز شرایط پذیرش در بازار اوراق بهادار تهران اسامی آنها در تابلوی فهرست نرخها درج شده می باشد  و سهام آنها در تابلو بورس قابل دادو ستد می باشد. دراین صنعت سیمان که دارای 30 شرکت در این بازار می باشد مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.

قیمت سهام:

مقصود قیمت بازار یا قیمت معاملاتی می باشد که در برگیرنده ارزشی می باشد که بر حسب توافق خریدار و فروشنده تعیین می گردد(شباهنگ،1381)

بازار اوراق بهادار:

بطور کلی بورس در فعالیتهای بازرگانی و داد و ستد، به یک بازار رسمی و ذائمی گفته می گردد که در آن خرید و فروش انواع کالا و یا اوراق بهادار توسط واسطه گرانی به عنوان کارگزار و تحت نظارت و مقررات خاص انجام می گیرد. بازار اوراق بهادار محلی می باشد که خریداران و فروشندگان برای خرید و فروش،پذیره نویسی، اعلام بها، تغییرات ارزش و داد و ستد اوراق بهادار، اعلام اعتبار سهم شرکتها و انتشار اطلاعات بازرگانی در مورد اوراق بهتدار گرد هم می آیند(دوانی، 1387).

 

 

 

 

 

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

اولین مرحله در انجام هر پژوهش علمی، تعیین هدف آن پژوهش می باشد. برای تحقیقاتی که در زمینه بورس اوراق بهادار انجام می شوند، هدف اصلی کمک به فعالان بورس اعم از نهاده های مالی، مدیران شرکتها، ناظران سیستم های اقتصادی و سرمایه گذاران عادی برای کسب آگاهی از وجود عوامل مختلف موثر بر بازده، علل بروز و نحوه مدیریت آن می باشد.

در این پژوهش در صد مطالعه این موضوع هستیم که ارتباط بین نسبتهای قیمت معاملاتی هر سهم به سود هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به ارزش دفتری حقوق صاحبان سهام به ازای هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به فروش به ازای هر سهم، قیمت معاملاتی هر سهم به جریان نقدی عملیاتی هر سهم و ارزش تشکیلات به سود قبل از بهره، مالیات و استهلاک را با بازده سهام در بورس تهران مورد مطالعه قرار دهیم و چگونگی این روابط را تجزیه و تحلیل کنیم و ابهام وجود روابط بین عوامل با بازده سهام شرکتهای سیمان و انتظارات سرمایه گذاران از این عوامل در بورس را برطرف سازیم و در نهایت ایجاد مدلهایی به گونه معقول برای کارایی ضرایب قیمت در تعیین بازده سهام شرکتهای پذیرفته شده (صنعت سیمان).

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : ارزیابی ارتباط بین نسبت های مرتبط با قیمت معاملاتی  با فرمت ورد